Fotovoltaické elektrárny

Vliv na výrobu

Co ovlivňuje výrobu elektrické energie z fotovoltaické elektrárny.

  • Výroba elektrické energie je ovlivněna sklonem fotovoltaických panelů a jejich orientací.
  • Celková roční výroba je také ovlivněna umístěním fotovoltaické elektrárny a případným stíněním fotovoltaických panelů.

Sklon a orientace fotovoltaických panelů

Podstatným faktorem, který ovlivňuje produkci elektrické energie z fotovoltaické elektrárny, je sklon a orientace fotovoltaických panelů. V rámci České republiky je optimální sklon 35°, orientace jih.

Při instalaci fotovoltaickách panelů v jiném než optimálním sklonu (např. na sedlovou střechu), dochází k předpokládané snížené výrobě elektrické energie.

Optimální sklon: 35°

Optimální orientace: jih

Orientační výpočet, o kolik se sníží výroba elektrické energie ze solární elektrárny, pokud nebudou panely umístěny v optimálním sklonu a nebudou orientovány na jih:
V grafu je na vodorovné ose znázorněna orientace panelů v rámci světových stran. Na svislé ose je pak uveden sklon panelů. Odečtením příslušné barevné plochy pak určíte, jak bude Váše fotovoltaická elektrárna výnosná v porovnání s optimálním sklonem a orientací. Fotovoltaické panely lze instalovat téměř na jakoukoliv střechu. Pokud není orientace optimální, fotovoltaická elektrárna vyrobí pouze poměrně méně energie než při optimální výrobě.
Rádi Vám poradíme s návrhem fotovoltaické elektrárny a vypočítáme Vám předpokládanou roční výrobu elektrické energie. Kontaktujte naše obchodní oddělení nebo vyplňte poptávkový formulář.

Pořiďte si fotovoltaickou elektrárnu

Pomůžeme Vám!

Nezávazná poptávka na dodávku a montáž fotovoltaické elektrárny.

Intenzita slunečního záření

Lokalita, kde je fotovoltaická elektrárna umístěna, určuje celkovou roční výrobu elektrické energie. V rámci České republiky lze z jedné kW instalovaného výkonu získat 950 až 1100 kWh elektrické energie za rok.

Praha: 998 kWh/kWp

Brno: 1049 kWh/kWp

Konkrétní výpočet celkové roční produkce zohledňující všechny vlivy na umístění fotovoltaické elektrárny provádíme zdarma v rámci nabídek.

Výroba elektrické energie dle lokality

Stínění fotovoltaických panelů

Významným faktorem, který může ovlivňovat produkci fotovoltaické elektrárny, jsou zdroje stínění: stromy, sousední domy, komíny, kopce atd. Stínění má vliv na celkovou roční výrobu elektrické energie. V případě potřeby pro Vás změříme předpokládaný pokles výroby způsobené stíněním.

Fotovoltaické elektrárny

Konfigurátor

Vytvořte si fotovoltaickou elektrárnu dle vlastních požadavků.

Technické řešení

Fotovoltaická elektrárna se skládá z fotovoltaických panelů, střídače, měření energie. V případě hybridní fotovoltaické elektrárny je možné ukládat v případě potřeby energie do akumulátorů.

Optimální velikost a výkon

Výkon fotovoltaické elektrárny je závislý na ploše, která je k dispozici pro umístění fotovoltaických panelů.

Výroba elektrické energie

Produkce elektrické energie je závislá na intenzitě slunečního záření a je tedy závislá na lokalitě umístění fotovoltaické elektrárny.

Případové studie

Projděte si případové studie fotovoltaických elektráren. Navrhneme pro Vás fotovoltaickou elektrárnu podle Vašich přestav. Kontaktujte nás!

Poptávka na FVE

Zašlete nám Vaše požadavky na fotovoltaickou elektrárnu. Vytvoříme Vám nabídku na míru včetně technického řešení. Naši specialisté se s Vámi spojí a proberou i další možnosti řešení.

Pořiďte si fotovoltaickou elektrárnu

Pomůžeme Vám!

Zašlete nám Vaše požadavky na fotovoltaickou elektrárnu. Vytvoříme Vám nabídku na míru včetně technického řešení. Naši specialisté se s Vámi spojí a proberou i další možnosti řešení.

Fotovoltaické elektrárny

Vše o fotovoltaických elektrárnách. Výstavba na klíč pro domy a haly včetně pozemních instalací.

Služby

Navrhujeme a realizujeme dodávky fotovoltaických elektráren již od roku 1998. Zajišťujeme nadstandardní záruční a pozáruční servis, údržbu, opravy, pohotovostní služby a online monitoring.

Podpora

Podpora nejen pro projektanty a provozovatele fotovoltaických elektráren. Navštivte naši podporu.