Motorgenerátory

PŘÍSLUŠENSTVÍ

Podle provedení a umístění motorgenerátorů dodáváme motorgenerátory s různým vhodným příslušenstvím.

Palivové hospodářství

Dobu zálohování motorgenerátorů řešíme podle požadavků zákazníků. Standardní doba zálohování motorgenerátorů s integrovanou palivovou nádrží odpovídá 8 hodinám při cca 100% zatížení. Doba zálohování je dána spotřebou motoru a objemem nádrže. Dobu lze prodloužit snížením zatížení motorgenerátoru nebo zvýšením objemu palivové nádrže.

Při požadavku požadované doby zálohování do 24 hodin lze použít řešení s nádrží se zvýšeným objemem, integrovanou do základního rámu. V případě požadavku na dobu zálohování delší než 24 hodin lze použít řešení s externí palivovou nádrží.

Vzduchotechnika

Vzduchotechniku dodáváme při instalaci motorgenerátoru do strojovny. Tato technologie se používá pro dodávku vzduchu k zajištění správného spalování motoru a k zajištění chlazení motorgenerátoru. Vzduchotechnika se skládá ze sací části vzduchu do strojovny a části výdechové pro odvod teplého vzduchu z chladiče motorgenerátoru ze strojovny. Podle požadavku může být vzduchotechnika vybavená odhlučňovacími filtry pro snížení hluku vně strojovny. Součástí mohou být klapky uzavírající sací a výdechové části vzduchotechniky pokud motorgenerátor neběží. Klapky mohou být v provedení mechanickém nebo s ovládáním pomocí servopohonů. Vnější části sání a výdechu mohou být osazené žaluziemi podle požadavků zákazníka.

Odtah spalin

Odtah spalin z výfukové části motorgenerátorů je nezbytnou součástí pro motorgenerátory umístěné ve strojovně. Obsahuje pružný mezikus, tlumič výfuku a potrubí odtahu spalin v provedení podle požadavků zákazníka. Podle norem musí být odtah spalin vyveden ze strojovny 1 metr nad úrovní střechy objektu. Provedení je standardně třísložkové obsahující vnitřní potrubí, tepelnou izolaci a vnější plášť z nerezového materiálu. Průměr potrubí odtahu spalin je dán délkou a počtu ohybů. V případě požadavků zákazníka lze dodat i provedení podle jeho přání.

Řídicí systémy

Řídicí systémy motorgenerátorů navrhujeme podle požadavků ovládání motorgenerátoru. Standardně používáme výrobky Deep Sea Electronics nebo ComAp. Základní řídicí systémy používáme pro motorgenerátory s ručním ovládáním nebo v provedení s automatikou startu s automatickým přepínáním napájení ze sítě / generátoru. V rozšířených provedeních nabízíme řešení pro synchronizaci se sítí nebo ovládání několika motorgenerátorů v paralelním zapojení. Naše řešení navrhujeme podle skutečných potřeb a požadavků zákazníků včetně speciálních řídicích systémů.

Komunikace

Pro možnost sledování stavů motorgenerátorů používáme širokou škálu možností komunikačních modulů jako nadstavby řídicích systémů. Rozsah komunikačních možností nám umožňuje nabídnout řešení na míru od bezpotenciálních, reléových výstupů až po analogové i digitální výstupy pro sledování stavů motorgenerátorů prostřednictvím systémů MaR. Dále nabízíme řešení pro lokální a vzdálený monitoring v sítích LAN i WAN, včetně softwaru.

Modelové a produktové řady motorgenerátorů

Modelové řady motorgenerátorů

Modelové řady motorgenerátorů od záložních výkonů 18 kVA do 3300 kVA od našich dodavatelů.

Rental provedení

Specializovaná řada motorgenerátorů JCB určená pro pronájmy a zápůjčky. Motorgenerátory Rental jsou upraveny tak, aby odolaly častým manipulacím. Při jejich výrobě je kladen vysoký důraz na odolnost a spolehlivost v provozu.

Mobilní provedení

Specializovaná řada mobilních motorgenerátorů s robustním provedením určená pro časté přesuny. Mobilní motorgenerátory jsou upraveny tak, aby odolaly častým manipulacím a převozům.

Speciální provedení

Speciální provedení motorgenerátorů připravujeme na míru s výrobcem motorgenerátorů anebo upravujeme přímo na místě instalace podle požadavků zákazníka.

Příslušenství

Podle provedení a umístění motorgenerátorů dodáváme motorgenerátory s různým vhodným příslušenstvím.

Poptávka na motorgenerátor

Zašlete nám Vaše požadavky na motorgenerátor. Vytvoříme Vám nabídku na míru včetně technického řešení. Naši specialisté se s Vámi spojí a proberou i další možnosti řešení.

Realizujete projekt záložního napájení?

Pomůžeme Vám!

Zašlete nám Vaše požadavky na motorgenerátor. Vytvoříme Vám nabídku na míru včetně technického řešení. Naši specialisté se s Vámi spojí a proberou i další možnosti řešení. Pokud budete požadovat, bude součástí nabídky i servisní péče.

Motorgenerátory

Motorgenerátory jako náhradní zdroj elektrické energie zvýší spolehlivost a bezpečnost napájení jak průmyslových technologií, tak i celých budov. Motorgenerátory zajistí dlouhodobou dodávku elektrické energie při výpadcích z napájecí soustavy, které mohou trvat několik hodin i dní.

Řešení

Prozkoumejte naše technická řešení, dodávek, realizace a servisu v různých odvětvích. Pro každé odvětví máme řešení, které vychází z dlouhodobých zkušeností.

Motorgenerátory

Nabízíme širokou škálu vysoce spolehlivých dieselových motorgenerátorů, které splňují požadavky zákazníků na nejrůznější energetické aplikace po celém světě.

Služby

Navrhujeme a realizujeme dodávky záložních zdrojů již od roku 1993. Zajišťujeme nadstandardní záruční a pozáruční servis, dlouhodobý pronájem nových nebo zánovních motorgenerátorů.

Podpora

Nabízíme technickou podporu pro správný návrh celého řešení s motorgenerátorem. Komplexní řešení pro provozovatele a v rámci naší podpory také pořádáme školení nejen pro projektanty.