Motorgenerátory

Speciální provedení

Speciální provedení motorgenerátorů připravujeme na míru s výrobcem motorgenerátorů anebo upravujeme přímo na místě instalace podle požadavků zákazníka.
Mezi typické úpravy patří protipožární kapoty, speciálně odhlučněné kapoty, externí chladící systémy motorů, aj. V případě potřeby také integrujeme ATS do kapoty motorgenerátoru a připravujeme speciální řídící systémy.

Protipožární kapoty

Kapoty s odolností proti požáru jsou navrhovány a konstruovány z materiálů z vyšší požární odolností podle požadavků s příslušnou certifikací použitých komponentů a materiálů.

Jako volitelná součást tohoto řešení může být kapota vybavena manuálním nebo automatickým hasicím zařízením.

Speciálně odhlučněné kapoty

Při požadavku vyšší úrovně odhlučnění než 65dBA v 7m navrhujeme nadstandardní provedení na zakázku podle požadavků zákazníka.

Provedení motorgenerátorů s vyšší úrovní odhlučnění je specifické a liší se svým provedením podle limitů požadovaného provedení. Toto provedení je robustní, s většími rozměry kapoty a hmotností, protože obsahuje silnější vrstvu izolačních materiálů pro izolaci hluku motoru a tlumiče hluku sání a výdechu vzduchu. Nedílnou součástí je i speciální řešení tlumiče hluku výfuku, umístěné na střeše odhlučněného krytu.

Externí chladící systémy motorů

Speciálním řešením může být i provedení chlazení motoru připojeného k externím chladičům, které jsou umístěné mimo soustrojí motorgenerátoru a propojené chladícím potrubím. Alternativním řešením může být i provedení s připojením chlazení motoru přes výměníky k chladicí věži objektu.

Motorgenerátor s integrovanou ATS

Při požadavku řešení zálohování s automatickým přepínáním síť/ generátor, které je zajištěno pomocí rozvaděče ATS (Automatic Transfer Panel) se standardně řeší umístění ATS do rozvodny objektu. V případě požadavku však může být tento rozvaděč ATS umístěn i v odhlučněném krytu motorgenerátoru jako integrovaná ATS. Toto řešení vyžaduje větší rozměry odhlučněného krytu. Integrovanou ATS lze použít i pro mobilní provedení motorgenerátorů.

Motorgenerátor pro napájení VN

V případě požadavku napájení částí VN nabízíme dvě možná řešení. Motorgenerátor ve standardním provedení NN s vyvedením výkonu do transformátoru NN/VN nebo motorgenerátor s vysokonapěťovým generátorem. Řídicí systém motorgenerátoru může být vybaven i speciálním rozhraním pro možnost ovládání přepínání síť/generátor v části VN.

Speciální řídící systémy

Všechny modelové řady námi nabízených motorgenerátorů jsou standardně vybavené řídIcími systémy od renomovaných výrobců Deep Sea Electronics nebo ComAp. Široké portfolio provedení řídicích systémů a modulárního rozšíření nám umožňuje nabídnout řešení na míru podle požadavků na ovládání a komunikační rozhraní.

Modelové a produktové řady motorgenerátorů

Modelové řady motorgenerátorů

Modelové řady motorgenerátorů od záložních výkonů 18 kVA do 3300 kVA od našich dodavatelů.

Rental provedení

Specializovaná řada motorgenerátorů JCB určená pro pronájmy a zápůjčky. Motorgenerátory Rental jsou upraveny tak, aby odolaly častým manipulacím. Při jejich výrobě je kladen vysoký důraz na odolnost a spolehlivost v provozu.

Mobilní provedení

Specializovaná řada mobilních motorgenerátorů s robustním provedením určená pro časté přesuny. Mobilní motorgenerátory jsou upraveny tak, aby odolaly častým manipulacím a převozům.

Speciální provedení

Speciální provedení motorgenerátorů připravujeme na míru s výrobcem motorgenerátorů anebo upravujeme přímo na místě instalace podle požadavků zákazníka.

Příslušenství

Podle provedení a umístění motorgenerátorů dodáváme motorgenerátory s různým vhodným příslušenstvím.

Poptávka na motorgenerátor

Zašlete nám Vaše požadavky na motorgenerátor. Vytvoříme Vám nabídku na míru včetně technického řešení. Naši specialisté se s Vámi spojí a proberou i další možnosti řešení.

Realizujete projekt záložního napájení?

Pomůžeme Vám!

Zašlete nám Vaše požadavky na motorgenerátor. Vytvoříme Vám nabídku na míru včetně technického řešení. Naši specialisté se s Vámi spojí a proberou i další možnosti řešení. Pokud budete požadovat, bude součástí nabídky i servisní péče.

Motorgenerátory

Motorgenerátory jako náhradní zdroj elektrické energie zvýší spolehlivost a bezpečnost napájení jak průmyslových technologií, tak i celých budov. Motorgenerátory zajistí dlouhodobou dodávku elektrické energie při výpadcích z napájecí soustavy, které mohou trvat několik hodin i dní.

Řešení

Prozkoumejte naše technická řešení, dodávek, realizace a servisu v různých odvětvích. Pro každé odvětví máme řešení, které vychází z dlouhodobých zkušeností.

Motorgenerátory

Nabízíme širokou škálu vysoce spolehlivých dieselových motorgenerátorů, které splňují požadavky zákazníků na nejrůznější energetické aplikace po celém světě.

Služby

Navrhujeme a realizujeme dodávky záložních zdrojů již od roku 1993. Zajišťujeme nadstandardní záruční a pozáruční servis, dlouhodobý pronájem nových nebo zánovních motorgenerátorů.

Podpora

Nabízíme technickou podporu pro správný návrh celého řešení s motorgenerátorem. Komplexní řešení pro provozovatele a v rámci naší podpory také pořádáme školení nejen pro projektanty.