Fotovoltaické elektrárny

Energetický model a úspory CO2

Roční energetická produkce

Výroba energie z fotovoltaické elektrárny je přímo závislá na množství dopadajícího slunečního záření, sklonu, orientaci a účinnosti fotovoltaických panelů.

Optimální sklon: 35°

Optimální orientace: jih

Výroba elektrické energie dle lokality

Úspory emisí CO2

Česká republika se shodně se všemi státy EU zavázala k postupnému snižováni emisí CO2 (Kjótský protokol). Jednou z cest, kromě nezastupitelného důrazu na úspory, je širší využívání obnovitelných zdrojů energie, ke kterým se fotovoltaika jednoznačně řadí.

V návaznosti na odhad energetické produkce navrhovaného FV systému, bylo vypočteno množství ročních ušetřených emisí CO2, které by jinak vznikly při výrobě stejného množství elektrické energie konvenční cestou. K výpočtu roční úspory emisí CO2 byly použity hodnoty uvedené ve vyhlášce č. 425/2004 Sb. (emisní faktor oxidu uhličitého připadajícího na jednotku energie má pro elektřinu hodnotu 1,17 t CO2/MWh).

Fotovoltaické elektrárny

Konfigurátor

Vytvořte si fotovoltaickou elektrárnu dle vlastních požadavků.

Technické řešení

Fotovoltaická elektrárna se skládá z fotovoltaických panelů, střídače, měření energie. V případě hybridní fotovoltaické elektrárny je možné ukládat v případě potřeby energie do akumulátorů.

Optimální velikost a výkon

Výkon fotovoltaické elektrárny je závislý na ploše, která je k dispozici pro umístění fotovoltaických panelů.

Výroba elektrické energie

Produkce elektrické energie je závislá na intenzitě slunečního záření a je tedy závislá na lokalitě umístění fotovoltaické elektrárny.

Případové studie

Projděte si případové studie fotovoltaických elektráren. Navrhneme pro Vás fotovoltaickou elektrárnu podle Vašich přestav. Kontaktujte nás!

Poptávka na FVE

Zašlete nám Vaše požadavky na fotovoltaickou elektrárnu. Vytvoříme Vám nabídku na míru včetně technického řešení. Naši specialisté se s Vámi spojí a proberou i další možnosti řešení.

Pořiďte si fotovoltaickou elektrárnu

Pomůžeme Vám!

Zašlete nám Vaše požadavky na fotovoltaickou elektrárnu. Vytvoříme Vám nabídku na míru včetně technického řešení. Naši specialisté se s Vámi spojí a proberou i další možnosti řešení.

Fotovoltaické elektrárny

Vše o fotovoltaických elektrárnách. Výstavba na klíč pro domy a haly včetně pozemních instalací.

Služby

Navrhujeme a realizujeme dodávky fotovoltaických elektráren již od roku 1998. Zajišťujeme nadstandardní záruční a pozáruční servis, údržbu, opravy, pohotovostní služby a online monitoring.

Podpora

Podpora nejen pro projektanty a provozovatele fotovoltaických elektráren. Navštivte naši podporu.