Rozšíření fotovoltaické elektrárny 410 kWp

Instalace a realizace fotovoltaických panelů, konstrukčních prvků, střídačů, elektroinstalace a nastavení je nyní pro nás skutečně rutina a skvělá práce.  Vzhledem k tomu, že instalovaný výkon přesahuje 100 kWp, je elektrárna regulována a řízena přes distribuční řízení. Při dobrém a efektivním řízení lze elektrárnu tohoto výkonu postavit bez problému do jednoho měsíce.

✅ Skvělé 🙂

⚠️ Co ale nejde urychlit!

Celý legislativní proces a rychlost připojování elektrárny do distribuční soustavy trvá někdy týdny až měsíce. Objektivně ale musíme uznat, že za poslední dobu došlo ke zlepšení procesů ze strany distributorů. Nicméně jsme si za poslední rok připadali jako beta testeři 🙂  Docházelo k neustálým změnám v připojovacích procesech, formulářích, nutných dokladů apod.)

Máte-li tedy v plánu si postavit fotovoltaickou elektrárnu, neváhejte se na nás obrátit. Vše za Vás vyřešíme na klíč. Přebíráme kompletně komunikaci s úřady a s distributory. Víme jak na to!

☀️ A na závěr popis nové elektrárny

Nová část elektrárny je postavena z fotovoltaických panelů Trina Solar o výkonu 420Wp a se střídači Sungrow. Elektrárna ji připojena do vnitřních obvodů, celý objekt je pak připojen do distribuční soustavy VN. Součástí elektrárny je dispečerské řízení RTU7 včetně začlenění starší části elektrárny do systému řízení.

Více informací o fotovoltaických elektrárnách na průmyslových halách >

Štítky:
Chcete být informováni o novinkách?

Přihlaste se k odběru novinek

Přihlaste s k odběru novinek, informací o školeních a dalších zajímavých informací v oblasti záložních a obnovitelných zdrojů.

Může se vám také líbit